Článek Amerika velmi rychle směřuje k bankrotu a splátky úroků přesáhly 1 bilion USD ročně a rozpočet Pentagonu! vyšel na serveru Aeronet 1. července 2025

.

Amerika velmi rychle směřuje k bankrotu a splátky úroků přesáhly 1 bilion USD ročně a rozpočet Pentagonu! Trumpův likvidační “One Big Beautiful Bill” prošel Senátem rozdílem jediného hlasu JD Vance! Zákon o rozpočtu prohloubí zadlužení USA o další skoro 4 biliony! Trumpova “destrojka” USA běží naplno a projevuje se i v Česku, kde na vlastní nemovitost dosáhne jen pětina nejbohatších!

Donald Trump pokračuje v plnění domácích úkolů, které dostal od Chabadu Lubavitch při svém ritu u hrobu rebeho Menachem Mendel Schneersona vloni v říjnu. Destrukce USA a amerického dolaru běží pod Trumpovou kuratelou naplno i na počátku prázdnin a bere s sebou všechno a všechny, především nejchudší, nejslabší, ale rovněž Trumpovy podporovatele a donedávna spojence.

Podle listu The New York Times[1] má dolar za sebou nejhorší začátek roku za více než půl století. Měna Spojených států oslabila za posledních šest měsíců o více než 10% ve srovnání s košem měn hlavních obchodních partnerů země. Naposledy dolar tak výrazně oslabil na začátku roku v roce 1973 poté, co Spojené státy provedly seismickou změnu, která ukončila vazbu dolaru na cenu zlata.

Tentokrát je seismickou událostí snaha prezidenta Trumpa přetvořit světový řád pomocí agresivních cel a izolacionističtější zahraniční politiky. Kombinace Trumpových obchodních návrhů, obav z inflace a rostoucího vládního dluhu zatěžuje dolar, který je navíc bičován pomalu klesající důvěrou v roli Spojených států v centru globálního finančního systému. Jenže, to je jenom jedna část rovnice. Tou druhou je státní deficit, který Donald Trump nejen definitivně nesnížil, ale naopak se rozhodl ho dále prohloubit o další téměř 4 biliony USD.

Trumpův zákon o šíleném rozpočtu prošel v Senátu jen rozdílem 1 hlasu

Elon Musk v posledním rozhovoru ve videu výše prohlásil, že Amerika velmi rychle směřuje k bankrotu poté, co provedl Donald Trump s novým zákonem o státním rozpočtu nazvaném “One Big Beautiful Bill” (Velký překrásný zákon). Splátky úroků ze státního dluhu přesáhly letos 1 bilion USD, což je mimochodem celý rozpočet amerického ministerstva obrany a tajných služeb.

A již okolo roku 2028 by to mohly být dva biliony USD jen na úrocích každý rok. Za dalších pár let 3 biliony na úrocích, a to prostě žádný rozpočet, ani ten americký, prostě ustát nemůže. Povede to k bankrotu, varuje Musk. Ale Trump prý o škrtání nechce ani slyšet, s výjimkou škrtání ve školství, ve zdravotnictví a v sociální péči.

Zákon je tak otřesný, že v úterý během hlasování v Senátu proti němu zvedli ruku dokonce 3 republikáni. Zákon, označovaný jako „One Big Beautiful Bill“, totiž prošel Senátem těsným poměrem 51:50, přičemž viceprezident JD Vance jako předseda Senátu musel 1. července 2025 použít svůj záložní, druhý a rozhodující hlas kvůli odporu tří republikánských senátorů – Susan Collinsové z Maine, Thoma Tillise ze Severní Karolíny a Randa Paula z Kentucky, kteří se připojili k demokratům hlasujícím proti.

Trump přidal armádě, ale odebral chudým lidem lékařskou péči!

Tento rozsáhlý balík rozpočtů zahrnuje prodloužení daňových škrtů z roku 2017, zvýšení rozpočtu na bezpečnost hranic a armádu o 350 miliard dolarů, ale také škrty v programech zdravotní péče pro sociálně nejslabší Medicaid v objemu 625 miliard USD a potravinové pomoci pro nejchudší od tzv. potravinových bank (SNAP), které přijdou o 300 miliard USD, což vyvolalo značné zhnusení i mezi příznivci MAGA.

Trump seškrtá dokonce i studentské půjčky pro chudší studenty, a to v objemu 351 miliard USD. Podle analýzy Kongresového rozpočtového úřadu (CBO) by zákon mohl přidat na státním dluhu přes 3,9 bilionu dolarů a zvýšit počet lidí bez zdravotního pojištění o 11,8 milionu do roku 2034, čímž by se USA v otázce dostupnosti zdravotní péče dostaly dokonce až za země rovníkové Afriky. Není divu, že zákon již dostal přezdívku One Big Bullshit Bill.

Musk se rozešel s Trumpem ve zlém, protože podle Muska se Trump po nástupu do funkce změnil a začal poslouchat “cizí lidi” a ignorovat vlastní kabinet. Naposledy to bylo vidět ve chvíli, kdy šéfka amerických tajných služeb Tulsi Gabbard prohlásila, že americké tajné služby nemají informace o tom, že by Irán usiloval o jadernou bombu.

Ale Trump prohlásil, že v tom případě se americké tajné služby mýlí, protože on má informace od Bibiho, že je to jinak. Transformace Trumpa do šábesgóje není pro nás překvapením na Aeronetu, ale pro konceptuální naivisty jako je Musk a i další Trumpovy spojence to musí být asi drsné probuzení.

V Česku dosáhne na vlastní bydlení už jen pětina nejbohatších

Trump prostě jede “destrojku” USA a lidé okolo něho zjišťují, že on nechce USA zachránit a udělat je znovu skvělými, ale chce je zničit a úplně rozložit pod fazetou líbivých slov o velkých krásných zákonech, které prostě jen krásně osvobodí miliardáře a bankéře od daní, přidají peníze armádě, navýší deficit o další 4 biliony USD.

Ale současně připraví nejchudší Američany o přístup ke zdravotní péči. Trump tedy v USA rozjel proces indukce sociálních nůžek na skupinu bohatých a na ty ostatní, co nic nebudou vlastnit, ale prý budou šťastní. To je plán Klause Schwaba na tzv. ekonomiku nového věku. A ten proces se z USA kopíruje do ČR.

Nebudeš mít nic. A budeš šťastný.

Je to neuvěřitelné, ale na českém mainstreamu ve stejnou chvíli vyšly 3 články, které informují o tom, že na vlastní nemovitost a vlastní bydlení dosáhne v ČR už jenom jedna pětina nejbohatších. Novinky[2] uvedly, že podle poslední zprávy České národní banky si teď až na výjimky kupuje byty jen pětina domácností s nejvyššími příjmy.

Hypotéky jsou poskytovány především vysokopříjmovým domácnostem,“ potvrdil po červnovém jednání bankovní rady ČNB její člen Jakub Seidler. Čisté měsíční příjmy domácností, které si nyní berou hypotéky, podle něj přesahují 90 tisíc korun čistého. Průměrná splátka hypotéky je přitom zhruba 22 tisíc Kč.

Do kurzu přichází v ČR bleší mikrobyty z Hong Kongu za bratru 4 mega!

Průměrná výše nově poskytnuté hypotéky stoupla letos v únoru už na čtyři miliony korun. Je tak skoro o pětinu vyšší, než byla před rokem. Odráží to hlavně fakt, že ceny nemovitostí vzrostly loni v průměru o více než deset procent. Zdražování pokračuje i letos, kdy ceny bytů se podle údajů ČSOB v prvním čtvrtletí meziročně rovněž zvýšily o desetinu.

Například nový byt v Praze o 70 metrech čtverečních tak nyní vyjde už na 11,8 milionu korun. A tak do ČR dorazil už trend z Hong Kongu, tedy tzv. mikrobyty, které se v Praze dají pořídit již za 4 miliony. Jak uvedl článek[3] na Echo24, tak rostoucí ceny nemovitostí a omezená nabídka ženou český trh bydlení k novému trendu – mikrobytům.

Mikrobyt. Dveře vpravo jsou vstupní bytové dveře, ne dveře do další místnosti, aby bylo jasno…

V Praze a Brně přitom čím dál více kupujících sahá po tzv. mikrobytech o výměře kolem 16 m². Ty vznikají přestavbou hotelů, ubytoven nebo v rámci novostaveb. O malometrážní byty mají zájem především investoři se záměrem pronajímání.

Podle aktuálního ČSOB Indexu bydlení vzrostly ceny bytů v meziročním srovnání o celých 10%, přičemž největší zájem je o jednotky do 45 m². A proto není divu, že se současně s těmito dvěma články z ničeho nic objevil i třetí článek, konkrétně na iDnesu[4], ve kterém jeden “odborník” kuje železo, dokud je žhavé, a propaguje tezi Klause Schwaba, že vlastní bydlení by nemělo být považováno za standard!

Nedostatek bytů pro bydlení v ČR prohlubuje investiční spekulace zahraničních důchodových fondů

Ano, to je pravda ve většině západních zemí, kde vlastníky nemovitostí k bydlení ve větších městech je v průměru jen 25 až 36% populace, zatímco v ČR je to podle statistiky 72%. Např. v Německu vlastní nemovitost k bydlení jen 50% obyvatel. Ve Švýcarsku vlastní nemovitost jen něco málo přes 42% populace.

Zdražování nemovitostí v ČR má hned několik příčin. Tou první jsou nízké reálné mzdy, tedy nízká kupní síla. To vede k nedostupnosti bydlení a vzniká tak situace, kdy nové byty se staví pro někoho úplně jiného, než je zájemce o bydlení. Staví se pro investory. Žádná banka v ČR vám nenabídne spořící úrok 10% APR. Ani náhodou, ani omylem.

Mikrobyt v horším stavu

Ovšem na nemovitosti lze tento výnos vytočit naprosto bez problému. Koupíte byt v novostavbě a necháte ho prázdný, nejlépe ještě s visačkami cenovek na smontované kuchyňské lince a na spotřebičích. Byt uzamknete a nepoužíváte. Po 2 nebo 3 letech na jeho prodeji vytočíte o 20 a klidně i 30% více, než za kolik jste ho koupili. Takový úrok nevyděláte nikde jinde, snad jen na rizikových investicích, ale tam nesete obří riziko.

V případě investice do nemovitosti není riziko prakticky žádné, tedy s výjimkou válečného stavu a zatažení ČR do III. sv. války, kdy tyto nemovitosti zdemolují ruské rakety a bomby, což se stalo milionům Ukrajinců. Jejich nemovitosti ztratily veškerou hodnotu. V Česku tak rostou nové nemovitosti hlavně pro investory, ne pro bydlení. A je to proto, že v ČR neexistuje tzv. “obstavní zákon” jako např. tady v Německu.

Pokud nebude existovat státní výstavba a obstavní zákon, situace s bydlením v ČR se bude dramaticky zhoršovat

Zkolaudovaná nemovitost určená k bydlení musí být do 6 měsíců obydlena, jinak je na nemovitost za daný rok uvalena “obstavní daň” v různé výši, a to si určují jednotlivé zemské vlády a dokonce samotné radnice měst. V Berlíně je to např. 0,35% z odhadní ceny nemovitosti za první rok.

Za druhý rok je to už 0,44% za obstavenou nemovitost a postupně se to navyšuje. Cílem těchto opatření je bojovat proti zneužívání bytů k investičním účelům na úkor fyzického bydlení. V Česku návrhy na obstavní zákon nemají zatím šanci, protože v Praze funguje obrovská investiční lobby napojená na izraelské a britské důchodové fondy, které skupují přes nastrčené prostředníky tisíce a tisíce bytů pro investiční účely.

Vůdce ODS má “fanoušky” úplně všude

Je to i jeden z důvodů, proč Fialova vláda potopila návrhy na tzv. státní výstavbu, která by konkurovala na trhu nemovitostí soukromým developerům a výrazně by omezila růst cen bytů a tím i zájem cizích investorů o nákupy bytů pro investice. Vládní mafie má samozřejmě jiné starosti, především Ukrajinu, kampeličky, dozimetry a nejrůznější krypto operace posunované přes nejvyšší špičky a ministry Fialovy vlády.

Proto najednou vidíte články na objednávku na mainstreamu, kde vám odporníci radí, že vlastní bydlení by nemělo být považováno za standard. Schwab sice už není šéfem WEF, ale jeho teze se naplňuje o to rychleji. Lidé nebudou nemovitosti vlastnit a budou prý šťastní. Asi proto, že budou stát frontu v pořadníku na ukrutně předražené nájemní bydlení. Anebo si koupí karavan, jako je trend v USA v poslední době. A taková je realita!


[1]The Dollar Has Its Worst Start to a Year Since 1973

[2]Koupit byt si může dovolit už jen pětina nejbohatších

[3]Nájmy i ceny bytů letí vzhůru. Trendem jsou mikrobyty o výměře 16 metrů čtverečních

[4]Vlastní bydlení by nemělo být považováno za standard, říká odborník


VK – „Vedoucí kolotoče“ – je signatura šéfredaktora serveru Aeronet. Bližší podrobnosti nejsou známy.

[PJ]