Dnes 2x z webu Caitlin Johnstone
OBSAH
Připravujeme se na to, že válka na Ukrajině potrvá až do roku 2030
Tato válka byla nejen vyprovokována – byla vyprovokována záměrně


Příspěvek We’re Being Prepared For The Ukraine War To Last Into The 2030s vyšel na webu Caitlin Johnstone dne 23. 9. 2023
Joe Biden, Jens Stoltenberg, 2023 NATO Summit

Joe Biden a Jens Stoltenberg (NATO Summit 2023)
Wikimedia Commons

Připravujeme se na to, že válka na Ukrajině potrvá až do roku 2030

— SoundCloud Podcast —

Západní představitelé a mediální odborníci nyní přímo přiznávají, že tolik opěvovaná „jarní protiofenziva“Česky na Ukrajině skončila katastrofálním neúspěchem, ale namísto toho, aby to považovali za důvod k přehodnocení hlavního politického konsenzu říkají všem, že neúspěch protiofenzivy znamená, že se musíme ke statu quo krveprolití a jaderného zbrojení zavázat na další roky.

V nedávném článku nazvaném „USA a spojenci G-7 očekávají, že válka na Ukrajině se protáhne na dlouhá léta“ agentura Bloomberg uvádí, že centralizovaná mocenská struktura USA očekává, že bude svůj zástupný konflikt proti Rusku podporovat po velmi dlouhou dobu, možná až do roku 2030.

Agentura Bloomberg uvádí:

USA a jejich spojenci ve skupině sedmi zemí nyní očekávají, že válka na Ukrajině se může protáhnout na několik let, a tuto možnost zahrnují do svého vojenského a finančního plánování.

Vysoce postavený úředník z jedné evropské země G-7 uvedl, že válka může trvat ještě šest nebo sedm let a že spojenci musí finančně plánovat, aby mohli pokračovat v podpoře Kyjeva po tak dlouhou dobu konfliktu.

To je mnohem déle, než mnozí představitelé očekávali na začátku tohoto roku, ale pomalý pokrok v ukrajinské protiofenzívě v posledních měsících zmírnil očekávání.

V nedávném rozhovoru pro CNNČesky odstupující předseda sboru náčelníků štábů Mark Milley uvedl, že dosažení oficiálního cíle Kyjeva, kterým je úplné znovudobytí celého ukrajinského území, bude vyžadovat „velmi značné úsilí po značně dlouhou dobu“.

„Mohu vám říci, že vojensky vyhnat všech 200 000 nebo více ruských vojáků z Ruskem okupované Ukrajiny bude trvat značně dlouho,“ dodal Milley. „To je velmi vysoká laťka. Bude trvat dlouho, než se to podaří.“

V nedávném rozhovoru pro německý list Berliner Morgenpost generální tajemník NATO Jens Stoltenberg rovněž zdůraznil, že tato válka se potáhne velmi dlouho.

„Většina válek trvá déle, než se očekává na jejich začátku. Proto se musíme připravit na dlouhou válku na Ukrajině,“ řekl Stoltenberg.

„Všichni si přejeme rychlý mír,“ dodal Stoltenberg. „Zároveň si však musíme uvědomit: Pokud prezident Zelenskyj a Ukrajinci boj vzdají, jejich země už nebude existovat. Kdyby prezident Putin a Rusko složili zbraně, měli bychom mír. Nejjednodušší způsob, jak tuto válku ukončit, by bylo, kdyby Putin stáhl své vojáky.“

S tímto tvrzením se od manažerů impérií a jejich apologetů setkáváte neustále: že jedinou překážkou míru na Ukrajině je Rusko, které odmítá odejít. To samozřejmě ignoruje mnoho rozsáhle zdokumentovaných západních agresíČesky, o nichž je známo, že ruskou invazi vyprovokovaly, což sám Stoltenberg začátkem tohoto měsíce přiznalČesky.

Požadovat, aby Rusko své agrese ukončilo, aniž by Západ souhlasil s ukončením svých vlastních agresí, které ke konfliktu vedly, znamená pouze požadovat, aby Rusko lehlo a podřídilo se, aby mu západní impérium vládlo a ovládalo ho. Není to výzva k míru, je to výzva k totálnímu vítězství Washingtonu a jeho kohort.

Stoltenberg posílil svůj názor, že tato válka se potáhne roky tím, že potvrdil, že Ukrajina získá členství v NATO, až tato válka skončí, což je vlastně vzkaz Moskvě, že pokud pro ni bude členství v NATO pro Ukrajinu stále nepřijatelné, musí buď Ukrajinu zcela připojit k Ruské federaci, nebo nechat válku probíhat navždy.

„Ukrajina se stane členem NATO – všichni spojenci to dali jasně najevo,“ řekl Stoltenberg a dodal, že Ukrajina bude potřebovat ochranu NATO, až válka skončí, jinak by se „historie mohla opakovat“.

Západní média přinášejí stejnou zprávu. Známý propagandistický plátek impéria The Economist vydal nový článek s názvem „Ukrajinu čeká dlouhá válka. Je třeba změnit kurz„, na němž je vyobrazena ukrajinská vlajka s načmáraným nápisem „ČAS K PŘEHODNOCENÍ“.
Pokud byste o The Economist nic nevěděli, mohli byste se na první pohled domnívat, že jde o článek o přehodnocení přístupu k podpoře nekonečného zástupného konfliktu – zejména poté, co se v jeho úvodních odstavcích přiznává, že „plán nefunguje“ a „Ukrajina osvobodila méně než 0,25 % území, které Rusko obsadilo v červnu“.

To byste se však mýlili. The Economist tím chce říci, že bychom měli přejít od uvažování o této válce jako o válce, kterou lze včas vyhrát, k válce, která bude pokračovat v dohledné budoucnosti:

Jak Ukrajina, tak její západní příznivci si začínají uvědomovat, že to bude drásající opotřebovací válka. Prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil tento týden Washington, aby s ním jednal. „Musím být připraven na dlouhou válku,“ řekl listu The Economist. Ukrajina však bohužel zatím připravena není; stejně jako její západní partneři. Oba se stále upínají k protiofenzivě. Musí přehodnotit vojenskou strategii Ukrajiny a způsob řízení její ekonomiky. Namísto snahy o „vítězství“ a následnou obnovu by mělo být cílem zajistit, aby Ukrajina měla sílu na vedení dlouhé války – a mohla navzdory ní prosperovat.

Manažeři západního impéria a jejich tvůrci agendy v masmédiích tak dávají co nejjasněji najevo, že se říše centralizovaná Spojenými státy ocitla v další nekonečné válce, v další „drtivé opotřebovací válce“, která se vyznačuje nezměrnou destrukcí a utrpením bez jakékoliv únikové strategie a která opět přelévá obrovské bohatstvíČesky do pokladny vojensko-průmyslového komplexu. Jediný rozdíl je, že tentokrát se k tomu přidává hrozba jaderného zničení.

A to všechno kvůli čemu? K dosažení cíle amerického impéria, kterým je totální nadvláda nad planetou, což je status quo, který může udržet pouze tím, že bude rok od roku ohrožovat své nepřátele zbraněmi armageddonu.

Pokud jde o válku na Ukrajině, je rozhodně čas na přehodnocení, ale ne těmi samými monstry, která nás do této hrůzy uvrhla.

Zpět na obsah


Příspěvek This War Wasn’t Just Provoked — It Was Provoked Deliberately vyšel na webu Caitlin Johnstone dne 24. 9. 2023

Tato válka byla nejen vyprovokována – byla vyprovokována záměrně

odznak CIA

Emblém CIA (Wikimedia Commons)

–SoundCloud Podcast–

Takže zatímco my, veřejnost, jsme slepě spekulovali, zda Rusko zaútočí na Ukrajinu, americký zpravodajský kartel si byl plně vědom, že USA podnikly kroky, které to zajistily.

Protiválečný komentátor Scott Horton ve svém zajímavém projevuČesky, jak americká imperiální agrese vyvolává násilí po celém světě, odkázal na článek z Yahoo News z dubna 2022, který předtím unikl mé pozornosti.

Článek se jmenuje „V užších vazbách na Ukrajinu viděli američtí představitelé dlouho příslib i nebezpečíČesky“ a jsou v něm jmenovaní i nejmenovaní veteráni amerického zpravodajského kartelu, kteří říkají, že si dlouho před invazí v únoru 2022 plně uvědomovali, že USA Rusko na Ukrajině „vyprovokovaly“ a vytvořily situaci sudu prachu, která pravděpodobně k válce povede.

„V létě loňského roku [míněno léto 2021] byl základní názor většiny analytiků americké zpravodajské komunity takový, že Rusko se cítí být kvůli Ukrajině provokováno dostatečně k tomu, aby nějaký neznámý spouštěč útok Moskvy mohl spustit,“ řekl Zach Dorfman, bývalý pracovník CIA, serveru Yahoo News, který dodává: „(CIA a Úřad ředitele národních zpravodajských služeb se k tomu odmítly vyjádřit)“.

Dorfman píše, že počáteční podpora poskytovaná Ukrajině za Obamovy administrativy byla „kalibrována tak, aby se zabránilo zhoršení situace s Moskvou“, ale „částečně podnícena Kongresem a také Trumpovou administrativou, která byla ochotnější být v otázce transferů zbraní Kyjevu agresivní, otevřená americká vojenská podpora Ukrajině postupem času rostla – a s ní i riziko smrtící ruské reakce, domnívali se tehdy někteří představitelé CIA“.

Politici „vždy říkali: ‚Když uděláme věc X, když dáme Ukrajincům systém X, jak budou Rusové reagovat? A naše odpověď by vždy zněla: ‚Na žádnou věc se nemůžete dívat izolovaně,'“ řekl nejmenovaný bývalý pracovník CIA serveru Yahoo News. „My se můžeme podívat a říct: ‚No, je to jen pár stovek MANPAD [přenosných systémů protivzdušné obrany] nebo pár stovek Humvee,‘ ale uniká nám, že Rusové berou všechny tyto věci v souhrnu a vytvářejí si obrázek stále se prohlubujících vztahů mezi USA a Ukrajinou.“

„Rozumím morálnímu argumentu,“ říká bývalý pracovník CIAČesky Jeffrey Edmonds v souvislosti s transfery zbraní na Ukrajinu, „ale také rozumím argumentu, že, no a proč byste jim chtěli dávat tyto věci, když to jen zvýší šance, že Rusko něco udělá?“.

Takže zatímco my, členové veřejnosti, jsme slepě spekulovali o tom, zda Rusko na Ukrajinu zaútočí, americký zpravodajský kartel si byl plně vědom toho, že USA podniká kroky, které zajišťují, že se tak stane. To je prostředí, v němž americký bezpečnostní stát věděl, že operuje, když se až do posledních okamžiků před invazí vysmívalČesky myšlence na připojení Ukrajiny a Gruzie k NATO.

Tato válka nebyla jen vyprovokovanáČesky, byla vyprovokovaná vědomě. Zatáčku za zatáčkou míjela americká válečná mašinérie rychlostí sto mil za hodinu na své cestě k hrůzné zástupné válce, protože manažeři impéria si spočítali, že taková válka poslouží zájmům USA. A nyní běžně vidíme americké představiteleČesky, jako je Mitch McConnell, jak otevřeně říkají, že tato válka slouží zájmům USA.

Zjevněji by to říci nemohli, ani kdyby se snažili.


Bylo zábavné sledovat reakci apologetů impéria na překvapivé vyvrácení rok a půl trvající propagandy impéria generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem, který otevřeně přiznal, že invazi na Ukrajinu vyprovokovalo rozšíření NATOČesky, a uznal, že mocnosti NATO odmítly Moskvou navrhované kompromisy, které mohly válku odvrátit. V podstatě jediným argumentem, který po tomto přiznání mají, je tvrzení, že Rusko nemělo expanzi NATO považovat za existenční hrozbu.

Jejich jediným zbývajícím trikem je argumentovat realitou; v podstatě říci, že ano, realita je, že tuto válku vyvolala expanze NATO, protože ji Moskva považovala za hrozbu, ale realita neměla být taková, jaká byla. Argumentují tím, že Rusko mělo mít zcela jiné pocity z vojenské hrozby na svých hranicích, než by měly národy jako Spojené státy, protože jak jsme již dříve diskutovaliČesky, když došlo k reálné vojenské hrozbě v blízkosti hranic USA naposledy, USA reagovaly tak agresivně, že málem nastal konec světa.

To je opravdu vše, co mají: „Ano, je pravda, že všichni lidé, kteří v této válce zemřeli a přišli o své domovy, tak učinili proto, že jsme shromažďovali nepřátelskou vojenskou alianci poblíž ruských hranic, ale na naši obranu je třeba říci, že Rusové by měli mít v hlavě jiné myšlenky, než jaké bychom měli my sami v souvislosti s nepřátelskou vojenskou hrozbou u našich hranic.“

Kdyby všichni obyvatelé Západu hluboce pochopili všechno utrpení a nebezpečí, které na náš svět tato válka uvrhla, a hluboce pochopili skutečnost, že na jejím rozpoutání se podílely jejich vlastní vlády, nebylo by možné politický status quo západního světa udržet. Proto se tak nebývalá míraČesky propagandy a cenzury internetu snaží zabránit tomu, aby obyvatelé Západu k takovému pochopení dospěli.

 

Lidé na Západě byli oklamáni, aby podpořili další zlou válku, která opět vykazuje všechny známky toho, že se v dohledné budoucnosti protáhneČesky bez jakékoliv únikové strategie. Jediný rozdíl mezi touto válkou a všemi ostatními je, že tahle je zatížena rizikem jaderného zničení, což je riziko, které, jak krveprolití pokračuje, americké impérium obchází stále méně opatrněČesky.

Čím více o tom přemýšlíte, tím je to děsivější.

Tito lidé jsou naprosté zrůdy.


Zpět na obsah


Práce Caitlin Johnstone je plně podporována čtenáři, takže pokud se vám tento článek líbil, zde je několik možností, kde můžete vhodit nějaké peníze do pokladničky, pokud chcete. Přejděte sem a kupte si papírová vydání textů (měsíčník).
Všechna má díla můžete volně uvádět a používat jakýmkoli způsobem, v jakékoliv podobě nebo formě; znovu je publikovat, překládat, aplikovat na výrobek/zboží; cokoli chcete.
Nejlepší způsob, jak se ujistit, že uvidíte věci, které publikuji, je přihlásit se k odběru mailing listu na Substacku, díky kterému budete dostávat e-mailové upozornění na vše, co publikuji.
Všechny práce napsala Caitlin Johnstone společně se svým manželem Timem Foleym.
[VB]