Komentář L’effondrement d’Israël et des États-Unis vyšel na síti Voltaire.net dne 14. 11. 2023

Poprvé[1] je svět svědkem zločinu proti lidskosti v přímém televizním přenosu. Spojené státy a Izrael, které již dávno spojily své síly, budou pohnány k odpovědnosti za masové masakry spáchané v Gaze. Všude kromě Evropy stahují spojenci Washingtonu své velvyslance z Tel Avivu. Zítra učiní totéž ve Washingtonu. Vše se děje stejně jako při rozpadu SSSR a skončí to stejně: ohrožena je samotná existence amerického impéria. Proces, který právě začal, nelze zastavit.

www.voltairenet.org (L768xH576/400)

Spojené státy a Izrael jsou vnímány jako jeden celek. Za své zločiny se budou muset zodpovídat společně.

Zatímco naše oči jsou upřeny na masakry civilistů v Izraeli a Gaze, neuvědomujeme si vnitřní rozpory v Izraeli a USA ani to, že tato tragédie vyvolává ve světě značné změny. Poprvé v historii jsou civilisté masakrováni v přímém přenosu.

Všude – kromě Evropy – se Židé a Arabové spojili, aby vykřičeli svůj žal a volali po míru.
Lidé si všude uvědomují, že tato genocida by nebyla možná, kdyby Spojené státy nedodávaly izraelské armádě bomby v reálném čase.
Státy všude odvolávají své velvyslance v Tel Avivu a přemýšlejí, zda by neměly odvolat ty, které vyslaly do Washingtonu.

Je samozřejmé, že Spojené státy s tímto divadlem souhlasily jen neochotně, ale nejenže ho povolily, ale umožnily ho dotacemi a zbraněmi. Bojí se, že po porážce v Sýrii, porážce na Ukrajině a možná brzy i porážce v Palestině ztratí svou moc. Ostatně, pokud už armády Impéria nebudou nahánět strach, kdo bude nadále provádět transakce v dolarech namísto ve vlastní měně? A jak v takovém případě Washington donutí ostatní platit za to, co utrácí, jak si Spojené státy udrží svou životní úroveň?

Co se však stane na konci tohoto příběhu? Vzbouří se Blízký východ, nebo Izrael rozdrtí Hamás za cenu tisíců životů?

Vzpomeňme si, že prezident Joe Biden nejprve vyzval Izrael, aby se svého plánu přestěhovat Palestince do Egypta vzdal, nebo, pokud se mu to nepodaří, aby je vyhladil z povrchu zemského, a Tel Aviv ho neuposlechl.

„Židovští supremacisté“ se dnes chovají stejně jako v roce 1948. Když OSN odhlasovala vytvoření dvou federativních států v Palestině, jednoho hebrejského a jednoho arabského, ozbrojené síly samy vyhlásily hebrejský stát ještě před stanovením hranic. „Židovští supremacisté“ okamžitě vyhnali miliony Palestinců z jejich domovů („Nachba“) a zavraždili zvláštního zástupce OSN, který přijel palestinský stát vytvořit. Sedm arabských armád (Saúdská Arábie, Egypt, Irák, Jordánsko, Libanon, Sýrie a Severní Jemen), které se jim pokusily postavit na odpor, bylo rychle smeteno.
Dnes už své ochránce neposlouchají a stále masakrují, aniž by si uvědomovali, že tentokrát je svět pozoruje a nikdo jim nepřijde na pomoc. V době, kdy šíité princip hebrejského státu akceptují, jejich šílenství jeho existenci ohrožuje.

Pamatujeme si, jak se zhroutil Sovětský svaz. Stát nebyl schopen ochránit vlastní obyvatelstvo při katastrofální havárii. V černobylské jaderné elektrárně (1986) zahynulo 4 000 Sovětů, kteří své spoluobčany zachraňovali. Přeživší se divili, proč akceptovali autoritářský režim ještě 69 let po Říjnové revoluci. První tajemník ÚV KSSS Michail Gorbačov napsal, že teprve když viděl tuto katastrofu, uvědomil si, že je jeho režim ohrožen.
Pak přišly prosincové nepokoje v Kazachstánu, demonstrace za nezávislost v pobaltských státech a Arménii. Gorbačov změnil ústavu a ze strany odstranil starou gardu. Jeho reformy však nestačily na to, aby se oheň nerozšířil do Ázerbájdžánu, Gruzie, Moldavska, na Ukrajinu a do Běloruska. Povstání mladých východoněmeckých komunistů proti Brežněvově doktríně vedlo k pádu Berlínské zdi (1989). Rozpad moci v Moskvě vedl k zastavení pomoci spojencům včetně Kuby (1990). Nakonec došlo k rozpuštění Varšavské smlouvy a rozpadu Svazu (1991). Během pouhých pěti let se impérium, o němž si všichni mysleli, že bude trvat věčně, zhroutilo samo do sebe.

Tento nevyhnutelný proces pro „americké impérium“ právě začal. Otázkou není, jak daleko zajdou „revizionističtí sionisté“ Benjamina Netanjahua, ale jak daleko je američtí imperialisté podpoří. V jakém okamžiku se Washington rozhodne, že může ztratit víc, když nechá masakrovat palestinské civilisty, než když napraví izraelské vedení?

Se stejným problémem se potýká i na Ukrajině. Vojenská protiofenziva vlády Volodymyra Zelenského selhala. Rusko již neusiluje o zničení ukrajinských zbraní, které jsou okamžitě nahrazeny zbraněmi darovanými Washingtonem, ale o zabití těch, kteří jimi disponují. Ruská armáda se chová jako obrovská drtička, která pomalu a neúprosně zabíjí všechny ukrajinské vojáky, kteří se k ruským obranným liniím přiblíží. Kyjev už není schopen mobilizovat bojovníky a jeho vojáci odmítají plnit rozkazy, které je odsuzují k jisté smrti. Jeho důstojníkům nezbývá než pacifisty střílet.

Mnozí američtí, ukrajinští a izraelští představitelé již hovoří o nahrazení ukrajinské „plně nacionalistické“ koalice koalicí „židovské nadvlády“, ale válečné období tomu příliš nepřeje. Bude to však třeba udělat.

Prezident Joe Biden musí vyměnit svou ukrajinskou loutku a své barbarské izraelské spojence, stejně jako musel první tajemník Michail Gorbačov vyměnit svého necitlivého zástupce v Kazachstánu a připravit tak půdu pro rozsáhlé protesty proti zkorumpovaným vůdcům. Až budou Zelenskij a Netanjahu vyhozeni, budou všichni vědět, že lze získat hlavu představitele Washingtonu, a všichni budou vědět, že musí utéct, než budou obětováni.

Tento proces je nejen nevyhnutelný, ale i neúprosný. Prezident Joe Biden může udělat jen to, co může, aby ho zpomalil, aby trval, nikoli aby ho zastavil.

Lidé a vedoucí představitelé Západu se nyní musí chopit iniciativy, aby se z této šlamastyky dostali, aniž by čekali, až budou opuštěni, jako to udělala Kuba za cenu útrap svého „zvláštního období“. Jde o naléhavou záležitost: kdo zareaguje jako poslední, bude muset zaplatit účet za všechny ostatní. Mnohé státy ze „zbytku světa“ již utíkají. Stojí ve frontě na vstup do BRICS nebo Šanghajské organizace pro spolupráci.

Ještě více než Rusko, které se muselo odtrhnout od pobaltských států, se musí Spojené státy připravit na vnitřní povstání. Až přestanou být schopny vnucovat dolar v mezinárodním obchodě a jejich životní úroveň se zhroutí, chudší regiony odmítnou poslušnost, zatímco ty bohatší se osamostatní, počínaje republikami Texas a Kalifornie (jedinými, které to podle smluv mohou legálně udělat) [2]. Rozpad USA pravděpodobně povede k občanské válce.

Zánik Spojených států povede k zániku NATO a Evropské unie. Německo, Francie a Spojené království se ocitnou tváří v tvář svým starým rivalům, protože nedokázaly v pravý čas zareagovat.

Během několika let Izrael a „americké impérium“ zanikne. Ti, kdo bojují proti chodu dějin, budou vyvolávat války a zbytečné oběti na životech ve svých řadách.


[1] Poznámka redakce:
Lidé mají krátkou paměť a Rajko Doleček zemřel před pouhými šesti lety.
První televizní přenosy zločinů proti lidskosti se odehrávaly v Evropě za jugoslávských válekČesky (1991 – 2001).
V roce 1999 prohlásil Tony Blair, že Srbská televizní stanice byla legitimním cílemČesky.
Profesor Rajko Doleček (*01. 06. 1925, +20. 12. 2017): Zločin USA, na který nelze zapomenout

[2]
„Občanská válka v USA se stává nevyhnutelnou“ / La guerre civile devient inévitable aux USAČesky, Thierry Meyssan, Voltaire Network, 15. prosince 2020

Thierry Meyssan
Politický konzultant, zakladatel a předseda Voltaire Network. Poslední kniha ve francouzštině:
Sous nos yeux – Du 11-Septembre à Donald Trump / Před našima očima – Od 11. září po Donalda Trumpa (2017).

[VB]