OBSAH
  1. Úvod: Vítejte v imperiu
  2. Mezinárodní řád založený na pravidlech
  3. Mnozí říkají, že chtějí mír, zatímco ve skutečnosti chtějí poslušnost

Článek Welcome To The Empire vyšel na webu Caitlin Johnstone dne 20. ledna 2024

American-Empire-World

Vítejte v říši, jejíž bomby jsou humanitární a jejíž provokace jsou neviditelné.

Vítejte v říši,

kde genocida je sebeobranou a mírová shromáždění genocidou

kde váleční zločinci jsou oběti a nemocnice Hamás

kde volání po svobodě je nenávistné a příměří antisemitské

kde se civilistům říká teroristé a skuteční teroristé dostávají Nobelovu cenu míru

kde propaganda je žurnalistika a žurnalistika je propaganda

kde je demokracie skutečná a apartheid imaginární

kde korporace jsou lidé a lidé jsou korporátní zdroje

Vítejte v impériu,

jehož bomby jsou humanitární a jehož provokace jsou neviditelné

jehož veteráni jsou hrdinové a oběti zapomenuty

jehož války jsou vždy spravedlivé a jehož nepřátelé jsou vždy Hitlerem

jehož věc je vždy spravedlivá a jehož kritici jsou vždy Rusové

jehož utrpení je neodpustitelné a jehož zločiny jsou vymazány z dějin

jehož zvěrstva jsou vždy nešťastnou náhodou a jehož nepřátelé zabíjejí civilisty pro zábavu

jehož katastrofální zásahy jsou vždy nevinnými omyly, bez ohledu na to, jak často k nim dochází

Vítejte v impériu

Vždy je obětí nevyprovokovaných útoků ze strany lidí, které dusí.

Vždy zářící město na kopci z lidských mrtvol.

Vždy ochránce chudých bezmocných plutokratů z Wall Streetu.

Vždy zachránce rodin zpopelněných raketami vyrobenými společností Raytheon.

Vždy ochránce přírodních zdrojů na půdě cizích národů.

Vždy zastánce řádu založeného na pravidlech světa, kterému šlape na krk.

Impérium tě miluje srdcem z dolarů a ropy.

Impérium na tebe dohlíží prostřednictvím tvého chytrého telefonu a počítače.

Impérium je tvůj jediný přítel.

Impérium je jediný, kdo tě kdy bude milovat.

Nemůžeš odejít

Říše se nemůžeš zbavit.

Kdyby ses impéria zbavil, svět by mohli ovládnout tyrani

Zpět na obsah


Článek The “Rules-Based International Order” vyšel na webu Caitlin Johnstone dne 16. ledna 2024

Pokud takto vypadá „mezinárodní řád založený na pravidlech“, nebylo by nám možná lépe bez něj?

The White House The White House (via Wikimedia Commons)

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil vypálení GazyČesky a bombardování jemenských silČesky, které se tomu snaží zabránit.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil, aby byly v Jemenu zabity statisíce lidíČesky v důsledku zvěrstev podporovaných ZápademČesky.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil mocnostem NATOČesky vědoměČesky vyprovokovat svět ohrožující zástupnou válku na Ukrajině.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil západním mocnostem a jejich regionálním partnerům uvrhnout Sýrii do strašlivé občanské války tím, že zemi zaplaviliČesky těžce vyzbrojenými fašistickými extremistickými frakcemi.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil USA napadnout a okupovat rozsáhlé území SýrieČesky s cílem ovládnout přírodní zdroje země a zabránit její obnově.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil, aby se Libye změnila v chaotickou pekelnou krajinuČesky poté, co Západem podporované síly po dlouho žádanéČesky západní operaci změny režimu, maskované jako „humanitární intervence“Česky, zabily Kaddáfího.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil invazi do Iráku, která destabilizovala celý region a vedla k milionům mrtvýchČesky po kampani záměrných lžíČesky a propagandyČesky.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil invazi do Afghánistánu a desítky let trvající okupaci podporovanou lží a korupcíČesky.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil uvěznění Juliana AssangeČesky za novinářskou činnost odhalující válečné zločiny USA.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil, aby celou planetu obklíčily stovky amerických vojenských základenČesky, a to i v místech, kde lidé, kteří tam žijí, jako OkinawaČesky, Irák a SýrieČesky, s jejich přítomností ostře nesouhlasí.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil USA a jejich spojencům zabíjet obrovské množství civilistů taktikou obléhací války v zemích, jako je JemenČesky, IrákČesky a VenezuelaČesky.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil USA libovolně zasahovat do desítek voleb po celém světěČesky a násilně svrhávat nepohodlné vládyČesky kdykoli se jim zachce.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil, aby byla Čína obklopenaČesky rychle rostoucím množstvím vojenských základen a válečné techniky USA v rámci příprav na budoucí konflikt nepředstavitelné hrůzy.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil Spojeným státům uvrhnout svět do nové studené válkyČesky s rychle se stupňujícími útoky na Rusko a Čínu, vyzbrojené jadernými zbraněmi.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil, aby naši civilizaci ovládalČesky nejmocnější propagandistický systémČesky, jaký byl kdy vynalezen, a vytvořil tak dystopii myšlenkové kontrolyČesky lidí s vymytými mozkyČesky, klamaných, že jsou svobodní.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil, aby se za stále neprůhlednější zdí vládních tajemstvíČesky skrývalo nezměrné množství nekalých vládních praktik.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil podřídit zájmy obyčejných lidí zájmům miliardářských korporací a sociopatických vládních agentur.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil ničení našeho ekosystému pro obohacení mocných plutokratů.

Mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil, aby naši planetu ovládlo impériumČesky extrémní vražednosti a zkaženosti za cenu neustálého krveprolití a stále rostoucí tyranie.

Jestliže „mezinárodní řád založený na pravidlech“ umožnil, aby se všechny tyto věci staly, o jakých „pravidlech“ to vlastně mluvíme? A jaký „řád“ udržují?

Pokud takto vypadá „mezinárodní řád založený na pravidlech„, nebylo by nám možná lépe bez něj?

Poznámka redakce:
Na rozdíl od Caitlin jsem jako úvodní obrázek v „Mezinárodním řádu založeném na pravidlech“ použil pohled na Bílý dům z náměstí Lafayette – klasicistickou fasádu s rovným sloupovým portikem, kde je na pozadí trávníku jasně patrná rudá barva květin – symbol krve.
Vojtěch Běhunčík

Zpět na obsah


Článek Many Say They Want Peace When What They Really Want Is Obedience vyšel na webu Caitlin Johnstone dne 24. ledna 2024

child_soldiers

Mnozí říkají, že chtějí mír, zatímco ve skutečnosti chtějí poslušnost

Věnujte méně pozornosti slovům lidí o tom, že chtějí „mír“, a sledujte raději, jaké činy podporují, aby toho dosáhli. To vám ukáže pravdu o tom, co skutečně chtějí.

Všichni říkají, že chtějí mír, ale myslí tím různé věci. Pro antiimperialistu znamená mír konec násilí, útlaku a vykořisťování. Pro sionistu mír znamená, že Palestinci sednou a přijmou svůj osud a že sousední národy přestanou Izrael neposlouchat. Pro stoupence amerického impéria mír znamená, že se všechny národy na světě podřídí unipolární hegemonii USA. Mnozí říkají, že chtějí mír, zatímco ve skutečnosti chtějí tyranii.

Pokud pro vás „mír“ znamená, že se ostatní národy skloní a podřídí vaší vůli, pak je pro vás naprosto logické věřit, že vaše války vedete za účelem dosažení míru, protože je používáte k násilnému donucení národů k poslušnosti. Pokud vaše definice míru znamená ukončení veškerého násilí a zneužívání, budete podporovat příměří, mírová jednání, diplomacii, deeskalaci napětí, ukončení imperialistického kořistnictví, konec apartheidu a bezpráví.

Věnujte méně pozornosti slovům lidí o tom, že chtějí „mír“, a sledujte raději, jaké činy podporují, aby toho dosáhli. To vám ukáže pravdu o tom, co skutečně chtějí.

Někdo se zeptal: „Můžeme se všichni shodnout na tom, že náš svět by byl lepší bez Hamásu?

To je otázka, která vám může dávat smysl pouze tehdy, pokud Hamás považujete za jakousi invazivní cizí přítomnost, která byla Palestině vnucena zvenčí, místo aby přirozeně vznikla z materiálních okolností, které Palestincům byly vnuceny. Pokud máte skupinu lidí, která je vládnoucí mocí dostatečně utlačována a násilně pronásledována, uvidíte násilný odpor vůči této vládnoucí moci stejně jistě, jako že z rány vyvěrá krev.

Kdyby byl Hamás před deseti lety zcela zlikvidován, existovala by dnes palestinská skupina organizující násilí proti státu Izrael pod tímto nebo jiným názvem. Kdyby byl Hamás zítra zcela eliminován, za několik let by existovala palestinská skupina organizující násilí proti státu Izrael (samozřejmě za předpokladu, že až to všechno skončí, nějací Palestinci ještě zůstanou). Pokud mě nějaký muž začne škrtit, v určitém okamžiku se mu pokusím vydloubnout oči a rozdrtit varlata. To se prostě stává, když se lidé ocitnou pod dostatečným existenčním tlakem.

Ptát se, jestli by byl svět lepší bez Hamásu, je stejně nesmyslné jako ptát se, jestli by byla Aljaška lepší bez kabátů. Přítomnost kabátů na Aljašce je přirozeným důsledkem materiálních podmínek v regionu, a dokud tyto materiální podmínky pro obyvatele přetrvávají, pak tam nutně budou kabáty.

Neptejte se, zda by byl svět lepší bez Hamásu, ptejte se, zda by byl svět lepší bez podmínek, které činí Hamás nevyhnutelným.

Biden zahájil novou válku USA v Jemenu a zároveň podporuje genocidu v Gaze, přičemž obě tyto akce plně podporuje strana, která mu údajně oponuje. Ale rozhodně klidně stravte zbytku roku fixací na prezidentské volby v USA.

Víte, jak poznáte, že už nezáleží na tom, kdo je v USA prezidentem? Přestali na ně být páchány atentáty.

OspravedlněníČesky válečných akcí Bidenovy administrativy v Jemenu vychází z absurdního předpokladu, že světová ekonomika by během probíhající genocidy měla fungovat zcela bez zábran.

Podporovat nejmocnější vládu světa, která bombarduje nejchudší zemi Blízkého východu za to, že se snaží zastavit genocidu, je to nejpodlézavější podlézání, jaké lze do jediného politického názoru nacpat.

Izrael není neúprosně vražedný a násilnický proto, že ho řídí Židé, ale proto, že je to jediný způsob, jak udržet etnostát, který byl náhle implementován na již existující civilizaci. To by platilo, i kdyby to byl stát mormonů nebo Romů.

Vezměte jakoukoli již existující zemi s vlastním etnickým a náboženským složením a vlastními vztahy s okolními zeměmi a vybudujte v ní zbrusu nový umělý etnostát se záplavou přistěhovalců,označených za zvláštní a nadřazené oproti lidem v daném regionu, a dostanete tunu násilí. Také uvidíte, že dominantní skupina bude zastávat nadřazené ideologické názory, aby ospravedlnila, proč je v pořádku, že je postavena nad druhou skupinu a že se jí dostává lepšího zacházení ze strany státu. K těmto věcem by docházelo bez ohledu na to, jaká je příslušná etnická a náboženská skladba.

Jak si tím můžeme být jisti? Protože jsme byli svědky toho, že se to v průběhu dějin opakovaně dělo v jiných osadnicko-kolonialistických projektech, které s Židy nebo muslimy neměly nic společného.

Nejde o Židy a judaismus, ale o povahu a charakter etnostátu, který se ve čtyřicátých letech minulého století vytvořil nad již existující civilizací. Náboženství a etnika jsou zaměnitelná v podstatě s jakýmikoli jinými, pokud jde o to, kolik násilí by k zavedení a udržení takového státu bylo třeba.

Lidé, kteří říkají, že jsou proti izraelským akcím v Gaze, ale nevystupují důrazně proti Bidenovu napomáhání izraelským akcím, ve skutečnosti proti izraelským akcím v Gaze nejsou.

Stále se setkávám s jedním typem neinformovaného komentáře, obvykle od Američanů, který zní asi takto: „Co je mi do Izraele a Hamásu? Nic nám do toho není a neměli bychom se do toho plést.“ To je pravda.

Tento komentář se rodí z nepochopení, že lidé chtějí, aby se USA do záležitostí Blízkého východu vměšovaly, aby masakr v Gaze zastavily, což je představa, proti níž se v dnešní době mnoho Američanů reflexivně staví, protože poznali, že americké „humanitární intervence“ v tomto regionu jsou trvale katastrofální a často velmi nákladné.

Ale to není to, po čem se volá. Požaduje se, aby USA přestaly v Izraeli a Gaze zasahovat – aby již probíhající intervenci ukončily. USA již mnoho let do Izraele posílají každoročně miliardy dolarů na zbrojení a od 7. října jich poslaly ještě mnohem více na pomoc izraelskému masakru, který se v Gaze odehrává. Pokud by USA izraelské násilí v Gaze přestaly podporovat, muselo by nutně skončit.

Jak v listopadu řekl izraelský generálmajor ve výslužbě Jicchak Brick pro Jewish News SyndicateČesky: „Všechny naše rakety, munice, přesně naváděné bomby, všechna letadla a bomby, to vše je z USA. Ve chvíli, kdy zavřou kohoutek, nemůžete dál bojovat. Nemáte žádné možnosti… Každý chápe, že bez Spojených států tuto válku vést nemůžeme. Tečka.

Pokud nechcete, aby se vaše vláda zapojovala do zahraničních konfliktů a zasahovala do cizích záležitostí, pak byste měli být proti masakrům v Gaze podporovaným Spojenými státy, protože přesně o to jde. Antiintervencionistický postoj, který by měl Američan zastávat, je požadovat, aby Bidenova administrativa tomuto masovému zvěrstvu. přestala aktivně napomáhat

Zpět na obsah


[VB]