Převzato z Daily Wire, 22. června 2023

Nezávislý novinář James O’Keefe zveřejnil bombové video o BlackRock Inc. – prominentní společnosti pro správu investic a finančních služeb – odhalující, jak široký může být její záběr.

Novinářka pracující pro O’Keefe Media GroupČesky (OMG) hovořila s náborovým pracovníkem BlackRocku Sergem Varlayem – který jí řekl, že díky obrovským sumám peněz, kterými společnost na globálním trhu disponuje, může v podstatě řídit svět. Začal upozorněním a poznamenal, že BlackRock nutně nepotřebuje, aby si lidé všímali, co dělá.

Nechtějí být ve zprávách. Nechtějí, aby o nich lidé mluvili. Nechtějí být nikde na radaru, řekl, a když se ho novinářka ptala proč, odmlčel se. Nevím, tuším, že je to proto, že je snazší dělat věci, když o nich lidé nehloubají.

 

Varlay dále vysvětlil, že BlackRock sice může být jedním z největších hráčů mezi společnostmi pro správu aktiv, není ale jediným hráčem na scéně.

Všechny tyhle finanční instituce kupují politiky, řekl. Můžeš vzít tuhle zas**nou hromadu peněz a koupit si lidi… Nejde o to, kdo je prezident, ale o to, kdo ovládá jeho peněženku. Můžeš si koupit své kandidáty. Za prvé, jsou tu senátoři, tihle chlapi jsou zas**ně laciní. Máš 10 tisíc? Můžeš si koupit senátora. Dám ti rovnou 500 tisíc… Nezáleží na tom, kdo vyhraje, mám ho v kapse.

V další části nahrávky Varlay diskutoval o probíhající válce mezi Ruskem a Ukrajinou – ale přísně z finanční perspektivy.

Ukrajina je dobrá pro obchod, to víš taky, ne? Rusko vyhodí do vzduchu ukrajinská obilná sila a cena pšenice se zblázní. Ukrajinská ekonomika je do velké míry závislá na trhu s pšenicí. Cena chleba, doslova všechno lítá nahoru a dolů, to je fantastické, když obchoduješ, pokračoval Varlay a dodal: Volatilita vytváří příležitosti ke zisku. Válka je pro byznys opravdu zas**ně dobrá. Je to skvělé, když se něco pos**e, ne?

Varlay několikrát řekl, že existují další finanční instituce, které podnikají podobné kroky, aby si koupily politiky a ovlivnily globální trhy, ale že samotný objem kapitálu, kterým BlackRock disponuje, ho dělá ještě mocnějším.

BlackRock spravuje 20 bilionů dolarů. To je neuvěřitelné číslo, řekl.